Новини » Світ Читать эту новость на русском

Microsoft заявила про кібератаки на вибори в США з боку Росії, Китаю та Ірану

BBC

Зловмисники націлені на штаби як Трампа, так і Байдена

Корпорація Microsoft заявила, що протягом останніх тижнів виявила кібератаки російських, китайських та іранських хакерів на людей та організації, які беруть участь у майбутніх президентських виборах в США. Про це йдеться в офіційній заяві компанії

Згідно з повідомленням, хакери атакували осіб та організації, які залучені до передвиборчої кампанії обох кандидатів - Джо Байдена та Дональда Трампа. Загалом у Microsoft говорять про три групи, які намагалися втрутитися у вибори.

Перша - група "Стронцій", що діє в РФ. ЇЇ члени напали на понад 200 організацій, зокрема політичні кампанії, адвокаційні групи, партійних та політичних консультантів.  Також ці хакери націлилися на політичні організації в Європі, такі як  Німецький фонд Маршалла США, Європейська народна партія та політичні партії у Великій Британії. У звіті спеціального прокурора США Роберта Мюллера саме "Стронцій" відповідає за напади на президентську кампанію в Демократичній партії у 2016 році. 

Новини за темою: Трамп продовжив на рік надзвичайний стан у США

Друга - група "Цирконій" з Китаю, яка з березня по вересень 2020 року здійснила тисячі атак, щоби заволодіти інформацією про організації, пов'язані з майбутніми президентськими виборами в США. Серед жертв можна виділити дві групи - людей, тісно пов'язаних з президентськими кампаніями та кандидатами в президенти США, а також видатних осіб у міжнародному співтоваристві, науковців у сфері міжнародних справ. 

Третя - група "Фосфор", що розташована в Ірані. За нею слідкують протягом останніх декількох років. Хакери проводили шпигунські кампанії, спрямовані на широкий спектр організацій, традиційно прив'язаних до геополітичних, економічних сфер або прав людини в регіоні Близького Сходу. Останнім часом вони намагалися отримати доступ до особистих чи робочих рахунків осіб, які прямо чи опосередковано беруть участь у виборах президента США. 

Новини за темою: США скасували візи для понад тисячі китайських студентів через указ Трампа

Нагадаємо, напередодні і в американських ЗМІ з'явилася інформація про те, що російські хакери атакували консалтингову компанію SKDKnickerbocker, що займається розробкою стратегій та комунікацій для кандидата в президенти США Джо Байдена та інших представників Демократичної партії. 

 

Loading...