Метеорологи із США заявили, що в них закінчилися імена для ураганів

Наслідки урагану "Лаура", США AP

Тепер науковці будуть застосовувати грецький алфавіт

У Сполучених Штатах Національний центр ураганів офіційно заявив, що вичерпав перелік традиційних назв атлантичних штормів до кінця цього особливо активного сезону ураганів, після формування тропічної бурі "Вілфред" (Wilfred). Про це повідомляє VICE

Згідно з повідомленням, щойно оголошений шторм "Вілфред", приблизно в 630 милях на захід-південний захід від островів Кабо-Верде, був останнім із традиційною назвою, обраною зі списку Всесвітньої метеорологічної організації цього сезону.

Відомо, що цей перелік пропонує імена, що починаються з 21 літери, але не охоплює Q, U, X, Y та Z, оскільки для них важко знайти відповідні імена. Решта традиційних назв цього сезону були швидко використані за алфавітом нещодавніми штормами, зокрема ураганами "Саллі" та "Тедді".

Новини за темою: Понад пів мільйона американців залишилися без світла через ураган "Саллі"

Як зазначається, така сама ситуація спостерігалася у 2005 році, коли почали використовувати грецький алфавіт. Того року ураган "Катріна" спричинив руйнування в Новому Орлеані. Однак тоді традиційних імен було достатньо аж до урагану "Вільма" 17 жовтня.

Минулого місяця Центр прогнозування клімату Національної адміністрації океанів та атмосфери оновив прогноз "надзвичайно активного" сезону 2020 року, передбачивши від 19 до 25 штормів із назвою в Атлантиці, зокрема три-шість основних ураганів.

За даними центру, в середньому за рік виникає близько 12 штормів із іменами і зокрема три великі урагани.

Новини за темою: Потужний ураган в Австралії залишив тисячі будинків без світла

Нагадаємо, наприкінці минулого місяця потужний ураган "Лаура" наблизився до американських штатів Техас та Луїзіана. За попередньою інформацією, пориви вітру досягали 240 кілометрів на годину, що спричинило знеструмлення приблизно мільйона помешкань.  

Loading...