Литва визнала Тихановську президентом Білорусі

Відповідне рішення прийняв парламент країни

Світлана Тихановська EPA

Сейм Литви проголосував за визнання опозиціонерки Світлани Тихановської президентом Білорусі. Відповідну резолюцію опубліковано на сайті парламенту.

Зазначається, що Литва підтримує вимоги обраної очільниці білоруського народу Світлани Тихановської та Координаційної ради щодо нових й прозорих виборів президента республіки.

Крім того, відтепер офіційний Вільнюс не підтримуватиме дії "незаконного глави Білорусі" Олександра Лукашенка й сприйматиме всі його дії у зовнішній та внутрішній політиці як злочини проти білоруського народу.

Водночас Литва обіцяє надавати громадянам Білорусі і її законним представникам політичну, економічну та фінансову допомогу. Також документом передбачається можливе введення санкцій проти Росії в разі обмеження країною суверенітету Білорусі та втручання у внутрішню та зовнішню політику.

Нагадаємо, на початку серпня, після проведення виборів президента Білорусі,  тодішня кандидатка Світлана Тихановська покинула країну та виїхала в Литву. 11 серпня вона записала відеозвернення з поясненням про виїзд із країни. За словами Тихановської, рішення про виїзд у Литву вона прийняла самостійно, оскільки їй дали складний вибір. 

Новини за темою: Світлана Тихановська уточнила, що думає про окупацію Криму

Нещодавно головна конкурентка Олександра Лукашенка на президентських виборах Світлана Тихановська заявила, що не планує балотуватися на нових виборах у разі їхнього проведення. Тоді вона заявила, що з неї досить політики.



Loading...