Лукашенко відібрав дипломатичні ранги в трьох послів Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко

Фото з відкритих джерел

Формулювання стосувались "неналежного виконання обов'язків" та "ганьба державної служби"

Виконувач обов’язків президента Білорусі Олександр Лукашенко звільнив трьох послів Білорусі та позбавив їх дипломатичного рангу за те, що вони стали на бік опозиції, передає "Белта".

Зазначається, що Лукашенко позбавив дипломатичного рангу колишнього посла Білорусі у Франції та Польщі, а нині члена президії опозиційної Координаційної ради країни Павла Латушка, а також колишнього посла Білорусі в Словаччині Ігоря Лещеню – за дії, "які ганьблять державну (дипломатичну) службу".

Крім того, Лукашенко звільнив посла Білорусі в Латвії Василя Марковича і позбавив його дипломатичного рангу "за неналежне виконання посадових обов’язків".

Павло Латушко, який раніше також був міністром культури Білорусі, зараз перебуває в Литві, як і опозиційна лідерка Світлана Тихановська. Лукашенко заявив, що Латушко, перейшовши на бік опозиції, перетнув "червону лінію" і відповість за законом.

Ігор Лещеня одним із перших підтримав учасників акцій проти фальсифікації результатів виборів і закликав покласти край насильству силовиків. Пізніше він подав заяву про відставку.

Василь Маркович нещодавно був викликаний до МЗС Латвії для роз’яснення заяв Лукашенка про те, що протести в Білорусі фінансуються, в тому числі з Риги.

Зазначимо, що Координаційна рада опозиції створена з ініціативи колишньої кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської. Її метою заявлено перехід влади в країні, де після президентських виборів 9 серпня тривають багатотисячні протести проти оголошеної ЦВК перемоги Лукашенка.

На цей момент майже всі члени президії ради або затримані, або перебувають за межами Білорусі.

Новини за темою: ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом та планує переглянути стосунки з Білоруссю

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз може розширити санкції проти Білорусі, включивши до них президента Олександра Лукашенка, якщо він не припинить репресії проти мітингарів та опозиції.

Loading...