Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лукашенко віддав Росії 32 затриманих "вагнерівців"

Група Вагнера

Фото з відкритих джерел

Наразі бійці перебувають на території РФ

Уряд Республіки Білорусь передав Російській Федерації 32 бойовиків ПВК Вагнера, яких раніше затримали неподалік Мінська. Про це повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури Росії

"Відповідно до клопотання Генерального прокурора Російської Федерації Краснова І.В. від 05.08.2020 в порядку, передбаченому Мінською Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993, тридцять два громадянина Російської Федерації, які були раніше затримані на території Білорусі, перетнули державний кордон Російської Федерації та в цей час перебувають на території Росії", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Лукашенко отримав лист від Путіна щодо "вагнерівців"

Як зазначається, тридцять третій боєць залишився на території Республіки Білорусь, оскільки окрім громадянства РФ, має ще й білоруське.

Новини за темою: Все буде врегульовано: Путін і Лукашенко обговорили затримання 33 "вагнерівців"

Нагадаємо, вночі 29 липня поблизу Мінська затримали 33 бійців ПВК "Вагнер", які прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії".

Згодом було встановлено імена і прізвища затриманих. Як з'ясувалося, серед них є громадяни України.

У зв'язку з цим Україна заявила про намір офіційно звернутися до Республіки Білорусь з клопотанням про екстрадицію "вагнерівців", яких також підозрюють у військових злочинах на Донбасі.

Пізніше Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова провела телефонну розмову з генпрокурором Білорусі Олександром Конюком стосовно екстрадиції "вагнерівців". Останній заявив, що рішення про видачу вказаних осіб буде прийнято тільки після одержання відповідних звернень правоохоронними органами країни.

Також Офіс генерального прокурора звернувся до Генеральної прокуратури Білорусі із запитами про видачу 28 бійців ПВК "Вагнер"

Loading...