Лукашенко не матиме владних повноважень після 5 листопада, - Тихановська

Світлана Тихановська Facebook / Світлана Тихановська

5 листопада 2020 року закінчується термін п'ятирічної каденції Олександра Лукашенка

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала всі країни визначити, як вони будуть ставитися до чинного президента країни Олександра Лукашенка після 5 листопада, коли завершується термін його п'ятирічної каденції. Про це вона сказала під час економічного форуму в польському Карпачі, передає "Укрінформ".

"Лукашенко не матиме владних повноважень після цієї дати. Я хочу, щоб всі країни подумали, як вони будуть ставитися до цієї особи після 5 листопада. У нашій країні ми знаємо, що він вже не наш президент, він фальсифікував вибори", - заявила головна опонентка Лукашенка на президентських виборах 9 серпня.

Водночас Тихановська підкреслила, що Росія є сусідом Білорусі, країни мають тісні економічні відносини, а тому треба з нею мати хороші відносини.

"Нас об'єднують торговельні відносини, і зараз ми не можемо відвернутися від Росії. Вона завжди буде нашою сусідкою, і ми повинні мати з нею хороші стосунки, це очевидно", - сказала вона.

Також опозиціонерка зазначила, що усвідомлює, про яку допомогу Лукашенко попросив Путіна та отримав її.

"Це були поліцейські сили, це була інтервенція. Вважаю, що не було причини, щоб така допомога була необхідна, оскільки наші демонстрації були мирними. Ми просимо кожну країну, в тому числі й Росію, поважати територіальну цілісність Білорусі", - заявила Тихановська.

Новини за темою: "Ви не розслабляйтеся": Лукашенко заявив про можливий крах Росії слідом за Білоруссю

Нагадаємо, нещодавно Світлана Тихановська записала відеозвернення до Європейського Союзу. Вона заявила, що вибори 9 серпня були нечесними. 

Крім того, лідер білоруської опозиції оголошувала про готовність стати національним лідером, щоб країна "заспокоїлася та увійшла в нормальний ритм".

Однак пізніше Світлана Тихановська заявила, що не планує балотуватися на нових виборах і з неї достатньо політики.Loading...