Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лукашенко: Інших виборів не буде, поки ви мене не вб'єте

Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: EPA-EFE/VASILY FEDOSENKO

За словами голови Білорусі, в країні провели чесні вибори

Сьогодні, 17 серпня, президент Білорусі Олександр Лукашенко на гелікоптері прилетів на Мінський завод колісних тягачів (МЗКТ), робітники якого минулого тижня приєдналися до акцій протесту. Під час свого виступу він вкотре відмовився від проведення нових виборів президента в країні, чого понад тиждень вимагають протестувальники, передає "Радіо Свобода"

"Ви говорите про несправедливі вибори та хочете провести чесні? Я відповідаю на це запитання. Ми провели вибори. Інших виборів не буде, поки ви мене не вб'єте", – заявив Лукашенко.

При цьому державне агентство "БЕЛТА" повідомило, що очільник Білорусі закликав здійснювати перерозподіл владних повноважень у країні через конституційний процес, а не через вуличні акції.

Новини за темою: ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати виборів: Лукашенко набрав 80,1%, Тихановська -10,1%

"Ніколи ви від мене не дочекаєтеся, щоб я під тиском щось зробив! Їх (виборів, - ред.) не буде. Тому що не буде ні МЗКТ, ні МАЗу, ні БелАЗу, за пів року ми знищимо все", – сказав Лукашенко.

Відліт гелікоптера президента робітники, які страйкують, проводжали свистом і скандуванням антилукашенківських гасел.

Крім того, зараз біля входу на МЗКТ робітники інших підприємств, які дійшли до заводу, ввімкнули пісню "Перемен" Віктора Цоя. Протестувальники тримають в руках плакати "Ніяких переговорів, тільки відставка!".

Новини за темою: Тихановська хоче звільнити політв'язнів і провести нові вибори

Нагадаємо, протести у Білорусі спалахнули 9 серпня після проведення президентських виборів. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко. Пізніше його перемогу підтвердила ЦВК. 

У зв'язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері, 10 серпня, у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

13 серпня в Білорусі розпочалися страйки на підприємствах на тлі протестів у країні після перемоги на виборах Олександра Лукашенка. Сам президент Білорусі заявив, що страйки можуть негативно позначитись на роботі установ, оскільки цим можуть скористатись конкуренти.

До слова, під час одного з мітингів Олександр Лукашенко, заявив, що у разі повторних виборів Білорусь загине "як держава, як народ, як нація". Також він поскаржився на Україну, яка разом із Польщею, Литвою, Латвією вимагає провести повторні вибори.

Loading...