Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лукашенка оголосили персоною нон ґрата в ЄС

Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: ru-newss.ru

У ЄС вважають, що вибори у Білорусі не були вільними та справедливими

Президенту Білорусі Олександру Лукашенку можуть відмовити у в'їзді в ряд європейських країн, оскільки депутати Європарламенту оголосили його персоною нон ґрата в Євросоюзі. Про це йдеться у спільній заяві партій Європейського парламенту, повідомив журналіст Рікард Йозвяк у Twitter.

За його словами, у ЄС заявили, що вибори в Білорусі не були ні вільними, ні справедливими, і вказують на перемогу Світлани Тихановської.

"Ми не визнаємо Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусі і вважаємо його персоною нон ґрата в Європейському Союзі. Ми приєднуємося до білоруського народу в його вимозі нових і вільних виборів під наглядом незалежних спостерігачів", - йдеться у заяві.

Новини за темою: Уряд Білорусі склав повноваження

Нагадаємо, протести у Білорусі спалахнули 9 серпня після проведення президентських виборів. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко. Пізніше його перемогу підтвердила ЦВК. 

У зв'язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері, 10 серпня, у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

13 серпня в Білорусі розпочалися страйки на підприємствах на тлі протестів у країні після перемоги на виборах Олександра Лукашенка. Сам президент Білорусі заявив, що страйки можуть негативно позначитись на роботі установ, оскільки цим можуть скористатись конкуренти.

До слова, під час одного з мітингів Олександр Лукашенко, заявив, що у разі повторних виборів Білорусь загине "як держава, як народ, як нація". Також він поскаржився на Україну, яка разом із Польщею, Литвою, Латвією та низкою інших країн вимагає провести повторні вибори.

Крім того, напередодні, 16 серпня, у столиці Білорусі на мітингу, який став найбільшим в історії незалежної країни, зібралися близько 100-200 тис. людей.

Loading...