Ліван вважає, що в Бейруті вибухнула аміачна селітра із судна російського бізнесмена

Вибух у Лівані Reuters

Припускається, що кораблем володів російський підприємець Ігор Гречушкін з Хабаровська

Вища Рада оборони Лівану вважає, що вибух у порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна "Росус", повідомляє "Медуза".

Як зазначається, раніше цим кораблем володів російський підприємець Ігор Гречушкін з Хабаровська. Принаймні, так говорили моряки, які працювали на судні, і писала російська "Нова газета" в липні 2014 року.

"У 2013 році судно "Росус" під прапором Молдови вийшло з грузинського Батумі в Мозамбік, після чого через технічні неполадки зайшло в порт Бейрута. Ліванська влада заборонила йому виходити в море. Більшу частину екіпажу відпустили, на борту залишилися четверо моряків, які змогли виїхати з Бейрута тільки через рік. За їхніми словами, Ігор Гречушкін "фактично кинув судно", - йдеться в повідомленні.

При цьому додається, що пізніше через ризики, пов'язані зі зберіганням аміачної селітри, вантаж з "Росуса" перемістили на один зі складів в порту Бейрута. Востаннє місцезнаходження судна реєстрували в листопаді 2014 року - воно знаходилося недалеко від місця, де стався нинішній вибух.

Новини за темою: Бомби такої потужності у світі не існує, – Старіков про силу вибуху у Бейруті

Нагадаємо, потужний вибух у ліванській столиці Бейруті прогримів 4 серпня в районі порту. Кілька кварталів міста були повністю зруйновані.

За останньою інформацією, в результаті НП загинули щонайменше 100 людей, понад 4 тис. постраждали, ще близько сотні вважаються зниклими безвісти.

Попередньо, вибухнули 2,7 тонни нітрату амонію (аміачної селітри), які зберігали в порту без дотримання заходів безпеки.

Loading...