Лідери ЄС на п’ятий день саміту погодили план порятунку економіки на 1,8 трлн євро

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн

REUTERS

Домовленість була досягнута сьогодні рано вранці

Лідери Європейського Союзу рано вранці досягли домовленості про фонд відновлення економіки після пандемії обсягом 750 млрд євро і  наступний довгостроковий бюджет ЄС обсягом понад 1 трлн євро. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на висновки Європейської ради.

Згідно з повідомленням, про досягнення домовленості стало відомо сьогодні, 21 липня, близько 06:00 на п'ятий день саміту ЄС, який спочатку планувався дводенним. Цей саміт став найдовшим в історії ЄС.

"Ми провели 4 дні та ночі, 90 годин у переговорах і досягли успіху", - сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона додала, що, хоча ЄС часто звинувачують в тому, що він робить "занадто мало, занадто пізно", на цей раз це звинувачення не може залишитися в силі.

Фонд відновлення ЄС, який складатиметься з 390 мільярдів євро у вигляді грантів і 360 мільярдів євро у вигляді кредитів, буде приєднаний до нового семирічного бюджету в розмірі 1,074 трильйона євро. Таким чином загальний фінансовий пакет допомоги сягне 1,82 трильйона євро.

Довгостроковий бюджет було особливо важко забезпечити цього разу через Brexit. Національні столиці та інститути ЄС повинні були заткнути дірку в розмірі близько 10 мільярдів євро на рік, яка залишилася після виходу з блоку Великої Британії.

Як повідомляє Politico, деякі лідери побоювалися, що нездатність досягти угоди призведе до падіння фондових ринків і потенційно посилить економічну кризу в час, коли пандемія ще триває. Багато експертів кажуть, що повний шок від пандемії ще не відчувається через надзвичайні урядові програми щодо запобігання втраті робочих місць, які можуть незабаром припинити свою дію.

Раніше Європейська комісія прогнозувала скорочення економіки ЄС у 2020 році на рекордні 8,3% у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Новини за темою: Єврокомісія дозволила продаж першого препарату для лікування коронавірусу

Нагадаємо, раніше речник Єврокомісії заявив, що незалежність Національного банку України є загальною умовою Євросоюзу для надання 1,2 мільярда євро макрофінансової допомоги Україні.

Згодом, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, обговорюючи з віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом останні події довкола Національного банку України, запевнив, що незалежність НБУ залишається для України безумовним пріоритетом.

Loading...