Лідерів білоруської опозиції висунули на Нобелівську премію миру

Вероніка Цепкало, Світлана Тихановська та Марія Колесникова Фото з відкритих джерел

З такою ініціативою виступив норвезький депутат від Християнсько-демократичної партії Гейр Тоскедал

Білоруських опозиційних політиків Світлану Тихановську, Марію Колесникову та Вероніку Цепкало висунули на здобуття Нобелівської премії миру 2021 року. Про це повідомляє норвезька газета Vårt Land.

Як зазначається, з ініціативою висунення білоруських опозиціонерок на премію виступив норвезький депутат від Християнсько-демократичної партії та член комітету із закордонних справ та оборони парламенту Норвегії Гейр Тоскедал.

"Вони заслуговують високої оцінки за боротьбу за чесні вибори та натхнення для мирного протесту проти нелегітимного режиму в Білорусі", - йдеться в обґрунтуванні номінації.

Новини за темою: "Плакала на шиї": Лукашенко розповів про виїзд Тихановської в Литву

За словами норвезького депутата, Тихановська, Колесникова та Цепкало зіграли "особливу роль у боротьбі проти тоталітарного режиму у Білорусі".

"За це вони заслуговують Нобелівської премії миру", - додав він.

Також Тоскедал висловив сподівання, що їх висування "приверне ще більше уваги до мирної боротьби опозиції проти останнього диктатора Європи".

Новини за темою: Білоруських опозиціонерок Тихановську, Колесникову та Цепкало номінували на премію Сахарова

Нагадаємо, нещодавно депутати Європарламенту підготували проєкт резолюції, яка має визнати білоруську опозиціонерку Світлану Тихановську й Координаційну раду Білорусі легітимними представниками влади країни. 

Loading...