Новини » Світ Читать эту новость на русском

Латвія та Естонія вводять заборону на візи для білоруських чиновників

Віза ЄС Фото з відкритих джерел

Країни вже підготували відповідні списки білоруських чиновників

Глави Міністерств закордонних справ Латвії та Естонії домовилися про введення спільних санкцій щодо осіб, відповідальних за насильство і фальсифікацію результатів виборів у Білорусі. Про це йдеться в заяві, переданій МЗС Латвії "Укрінформу".

"Міністерства вітають висновки Ради Європи, скликаної в середу, 19 серпня 2020 року, і вирішили продовжити спільні дії, запровадивши адресні індивідуальні санкції щодо білоруських посадовців, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і надмірне застосування сили проти мирних демонстрантів на вулицях Білорусі", - йдеться у заяві.

Як зазначається, Латвія і Естонія вже підготували відповідні списки білоруських чиновників. Санкції будуть включати заборону на видачу віз. Двосторонні санкції встановлять на державному рівні до введення санкцій ЄС, що мають відбутися незабаром.

У спільній заяві глави МЗС висловили серйозне занепокоєння стосовно президентських виборів у Білорусі, результати яких не визнає білоруське суспільство, і закликали країну до мирного і законного врегулювання поточної кризи.

Очікується, що найближчим часом глави МЗС представлять наявні списки урядам своїх країн.

Новини за темою: Лукашенка оголосили персоною нон ґрата в ЄС

Нагадаємо, днями Міністерство закордонних справ Латвії направило ноту протесту Білорусі у зв'язку із затриманням двох своїх громадян під час акцій протесту.

До слова, з 1 вересня 2020 року Україна припиняє безвіз із Білоруссю. Для поїздок у сусідню країну громадянам України необхідні закордонні паспорти. Зокрема, з початком осені набуває чинності постанова Кабінету міністрів України "Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян".

Loading...