Китайські вчені виявили "підсилювачі" магнітного поля Сонця в його атмосфері

За словами науковців, посилення магнітного поля схоже на принцип роботи Wi-Fi

Сонце Фото з відкритих джерел

Дослідники китайської обсерваторії Цзицзіньшань виявили в атмосфері Сонця посилення напруженості магнітного поля за рахунок іонізованих газів. Про це повідомляє Xinhua.

За словами вчених, такі посилення відбувається в сонячних плямах і схожі на роботу сигналу Wi-Fi, який також підсилює спеціальний пристрій.

Зазначається, що астрономи зробили подібне відкриття на основі аналізу зображень, зроблених в 2016 році камерами двох космічних апаратів NASA – Solar Dynamics Observatory і Interface Region Imaging Spectrograph.

На знімках видно сонячні плями з дугоподібною тінню. Результати подальшого аналогового обчислення свідчать про те, що тінь утворюється в результаті посилення магнітного поля в плямах, які іонізовані газами.

Як відомо, сонячні плями – це темні утворення на поверхні Сонця, де присутнє сильне магнітне поле, напруженість якого перевищує земне в 10 тис. разів. Активність Сонця проявляється у вигляді великої кількості плям, які є передвісником сонячних бурь і потужних спалахів, здатних порушити магнітне поле Землі і радіозв'язок. Передбачається, що нове дослідження матиме велике значення для вивчення сонячних плям, сонячних спалахів, а також магнітного поля Сонця.

Новини за темою: Таємниця хмари Оорта: Астрономи припускають, що раніше було два Сонця

Нагадаємо, нещодавно вчені знайшли нову екзопланету розміром із Землю. Для життя вона не придатна, але вчені розраховують її вивчити після запуску космічного телескопа.

Loading...