Китай успішно запустив першу місію на Марс Tianwen-1

Космічний зонд Tianwen-1 має дістатися Червоної планети у лютому 2021 року

Китай успішно запустив свій перший космічний зонд для дослідження Марса Tianwen-1. Про це повідомляє China Xinhua News.
 
Як зазначається, запуск Tianwen-1 ("Питання до неба - 1", - ред.) відбувся з космодрому Веньчан на острові Хайнань. Зонд має дістатися до орбіти Червоної планети за сім місяців, у лютому 2021 року: відстань від Землі до Марса сягає близько 55 млн км.

Протягом 11 днів Китай має запустити ще два зонди у межах своєї місії.

Довідка:

Мета місії — вивчати підземні умови планети та спробувати знайти там ознаки життя. Зонд Tianwen-1 має камеру та інструменти, які допоможуть проаналізувати місцеві породи та знайти лід. Проте дослідження поверхні Марса - це лише одна з частин китайської місії. Також на орбіту Червоної планети має вирушити космічний корабель, де вивчатиме Марс дистанційно.

Зокрема, це вже не перша спроба Китаю дослідити Марс. У 2011 році разом із Російською Федерацією Китай запустив супутник "Іньхуо-1", але тоді він вийшов із ладу та впав у Тихий океан.

Новини за темою: Місія на Марс: Чому ОАЕ, Китай та Америка змагаються у підкоренні Червоної планети

Нагадаємо, 20 липня Об'єднані Арабські Емірати стали першою арабською державою, яка відправила космічний зонд на Марс. Арабський космічний зонд досягне Червоної планети в лютому 2021 року після семи місяців польоту.Loading...