Китай планує подвоїти арсенал ядерної зброї, – Пентагон

США прогнозують збільшення китайського арсеналу до 200 ядерних боєголовок

Індія випробувала ядерну ракету

Фото з відкритих джерел

Китай збільшить кількість наявних ядерних боєголовок удвічі до 2030 року. Відповідну заяву опубліковано в доповіді Пентагону для американського Конгресу.

Зазначається, що Китай планує розширювати та модернізувати свої ядерні сили. Зокрема, йдеться про ймовірне збільшення кількості ядерних боєголовок до 200 одиниць. Прогноз Пентагону базується на оцінці того, що Китай, ймовірно, має достатньо ядерного матеріалу, щоб подвоїти боєзаряди, не виробляючи нового розщеплюваного матеріалу.

Крім того, в Пентагоні повідомили, що США непокоїть не стільки масштаб нарощування ядерних сил Китаєм, скільки демонстровані довгострокові плани посилення військової могутності.

Водночас у США вважають, що Китай наближається до здатності доставляти ядерні боєголовки трьома способами: наземним, морським і повітряним. Зокрема, Пекін модернізує бомбардувальний літак двома новими балістичними ракетами, запущеними в повітря, "одна з яких може включати ядерний корисний вантаж".

Новини за темою: США і Росія досягли прогресу в переговорах щодо ядерної зброї

Нагадаємо, нещодавно президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив про готовність розглянути можливість роз'єднання економік США та Китаю. За його словами, Китай обібрав Америку більше, ніж будь-яка країна світу, але він "не хоче підпалювати світ прямо зараз".

 Loading...