Киргизстан закриває кордони через зникнення президента Жеенбекова

Сооронбай Жеенбеков Фото з відкритих джерел

Також не відомо, де перебуває прем'єр-міністр країни

Заступник голови Ради безпеки Киргизстану Омурбек Суваналієв заявив про зникнення президента країни Сооронбая Жеенбекова і прем'єр-міністра Кубатбека Боронова, також було ухвалено рішення про закриття кордонів. Про це повідомляє "Інтерфакс-Захід". 

"Місцезнаходження президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова і прем'єр-міністра Кубатбека Боронова невідомо. З метою безпеки прийнято рішення закрити кордон", - сказав Суваналієв.

Він зауважив, що перші особи країни не з'являлися на публіці з початку протестних акцій. В інтернеті опублікували кілька звернень президента, але де вони записані - невідомо.

Новини за темою: У Киргизстані протестувальники захопили золоторудні родовища

"Посадові особи, які покинули робочі місця, знаходяться в конспіративних місцях. Сказати точно де, ми не можемо, багато хто з них ховаються. Частина з них, як Боронов, запевняє, що працює віддалено і у відставку не подавали. Таких реваншистів досить багато, що може привести до великих зіткнень", - розповів заступник.

Окрім цього, він наголосив, що політична ситуація в країні залишається напруженою, адже політичні партії не можуть домовитися.

"Ми вживаємо всіх заходів з силовим блоком, щоб не допустити зіткнень. Партії повинні сісти за стіл переговорів, щоб не дестабілізувати обстановку", - сказав Суваналієв.

Новини за темою: У Киргизстані відключили банкомати через загрозу мародерства

Нагадаємо, 5 жовтня у Киргизстані спалахнули масові протести на знак незгоди з результатами парламентських виборів. У мітингах взяли участь тисячі людей, а згодом акції переросли в сутички з поліцією.

Відомо, що мітингувальники захопили парламентську будівлю, а також використовували "коктейлі Молотова". У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ. 

Згодом Центральна виборча комісія Киргизстану заявила, що не визнає результатів парламентських виборів в країні.

У вівторок, 6 жовтня, стало відомо, що Центральна виборча комісія Киргизької Республіки протягом двох тижнів повинна призначити повторні вибори депутатів парламенту країни - Жогорку Кенеш.

Loading...