Новини » Світ Читать эту новость на русском

Країни Балтії розширили санкційний список білоруських чиновників

Однією з причин розширення санкцій називають продовження репресій у Білорусі

Фото з відкритих джерел

Країни Балтії розширили санкційний список чиновників із Білорусі, які причетні до фальсифікації виборів та репресій щодо протестувальників. Відповідні заяви опублікували пресслужби МЗС Естонії, МЗС Латвії, а також очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічюс у Twitter.

Зазначається, що Естонія вводить обмеження, які триватимуть 5 років, ще проти 98 громадян Білорусі. "Ці особи зіграли ключову роль у фальсифікації результатів виборів у Білорусі та у застосуванні насильства проти мирних протестуючих. Заборона на в'їзд цих осіб до Естонської Республіки встановлена на період дії з 25 вересня 2020 року по 30 серпня 2025 року", – написали в естонському дипвідомстві.

Водночас Латвія також розширила список небажаних осіб та додала до санкційного переліку 101 чиновника з Білорусі. Таке рішення в МЗС країни обґрунтували відсутністю змін у ставленні влади Білорусі до акцій протесту. Крім того, в Латвії заявили про дискредитацію протестів, застосування непропорційної сили, посилення блокування веб-сайтів незалежних ЗМІ в Білорусі тощо.

Своєю чергою Литва поки що не оприлюднила список білоруських чиновників, проти яких також введуть обмеження, проте в МЗС країни підтвердили такі плани. "Сьогодні, в координації з Латвією та Естонією, Литва суттєво збільшує кількість тих, хто підпадає під санкції за безперервні репресії проти народу Білорусі", – написав очільник литовського дипвідомства.

Новини за темою: Білорусь розглядає можливість введення заходів проти закордонних ЗМІ, якщо ЄС схвалить санкції проти країни

Нагадаємо, нещодавно держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати розглядають  можливість запровадження додаткових санкцій проти Білорусі. Відповідну заяву чиновник зробив після викрадення членів білоруської Координаційної ради.

Loading...