Новини » Світ Читать эту новость на русском

Конгрес США може зупинити рішення Трампа про виведення військ із Німеччини

Президент США Дональд Трамп 

EPA-EFE

Чинний президент обіцяє накласти вето в разі блокування його рішення

Щорічний законопроєкт про витрати на оборону США, представлений в Конгресі, передбачає зупинку планів чинного президента країни Дональда Трампа щодо виведення майже 12 тис. військових з Німеччини. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається, що закон про дозволи національної оборони (NDAA) говорить про можливе виведення військ лише через 120 днів після того, як міністр оборони подасть аналіз до Конгресу щодо наслідків цього рішення. Крім того, цей законопроєкт також ускладнить плани Трампа щодо повернення військ з Афганістану та Південної Кореї.

Водночас Дональд Трамп, який повинен залишити посаду президента в січні, заявив, що накладе вето на останню версію законопроєкту з двох підстав. Зокрема, він виступив проти положення, яке вимагало б перейменування військових баз США, названих іменами членів Армії Конфедерації.

Друга причина полягає в тому, що NDAA не включає положення, яке скасовує правовий захист компаній соціальних мереж. Трамп звинуватив соціальні мережі Facebook і Twitter у замовчуванні консервативних діячів під час його невдалої передвиборчої кампанії. Як повідомляють журналісти, в разі ветування Трампом законопроєкту, Конгресу буде важко скасувати це рішення президента.

Новини за темою: Трамп планує до Різдва повністю вивести американські війська з Афганістану

Нагадаємо, в липні поточного року прем'єр-міністри чотирьох німецьких земель звернулися до членів Конгресу США із закликом заблокувати плани виведення американських військ з Німеччини. У червні Трамп звинуватив союзника по НАТО в тому, що він не виконав цільовий показник оборонних витрат Північноатлантичного альянсу.

Loading...