Конгрес США хоче розширити санкції проти "Північного потоку-2": Яких компаній торкнуться обмеження

Фото з відкритих джерел

Раніше введені санкції застосовуються до всіх видів робіт з прокладання трубопроводу та його страхуванню

Нові санкції США проти російського проєкту газопроводу Північний потік – 2 будуть націлені на компанії, що надають послуги страхування суден, залучених у його будівництві, а також на тих, хто забезпечує послуги для модернізації технологій.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на попередній проєкт закону, який готується до розгляду в Конгресі США групою американських сенаторів з обох партій.

Зокрема, у проєкті резолюції, йдеться, що раніше введені санкції застосовуються до всіх видів робіт з прокладання трубопроводу та його страхуванню.

Окрім того, документ розширює санкції для компаній, які надають "послуги андерайтингу або страхування або перестрахування" для суден, що працюють на трубопроводі, а також для компаній, які надають "послуги або засоби для модернізації технологій або установки зварювального обладнання".

Також він розширить дію санкцій на всіх, хто надає портові споруди для суден-укладальників та інших послуг.

Зауважимо, серед ініціаторів законопроєкту — сенатор-республіканець Тед Круз та представниця Демократичної партії Джин Шахін, які були авторами попередніх санкцій проти газопроводу.

Новини за темою: Російський трубоукладач, який здатний добудувати "Північний потік-2", став на якір в порту Німеччини

Круз наголосив, що цей проєкт є "критичною загрозою національній безпеці і його не повинні завершити".

"Газопровід загрожує Україні, енергетичній незалежності Європи та дає Росії можливість експлуатувати наших союзників. Конгрес знову повинен вжити рішучих дій та встати на шляху цього газопроводу", — підкреслила Шахін.

Довідково:

"Північний потік-2" — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Новини за темою: За крок до завершення обхідного газопроводу "Північний потік-2": Якими будуть наслідки для України?

Наразі "Північний потік-2" готовий на 93%.

Нагадаємо, 21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені в підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

В травні поточного року Вашингтон анонсував нові санкції проти "Північного потоку - 2", однак від подробиць утримався.

 

Loading...