Новини » Світ Читать эту новость на русском

Коломойський та Боголюбов фігурують у кіпрському списку власників "золотих паспортів"

Олігарх Ігор Коломойський

Фото з відкритих джерел

Серед власників також є пов'язаний з Коломойським підприємець Михайло Кіперман

На Кіпрі опублікували список з понад 30 власників "золотих паспортів" країни, серед яких є й українські персони. Відповідний список оприлюднила газета Politis.

Зазначається, що більшість з них — російські та українські бізнесмени. Зокрема, на самому початку фігурує український олігарх Ігор Коломойський. Громадянство Кіпру він отримав на початку березня 2010 року, так само як і його дружина Ірина та дочка Анжеліка.

Також у списку є бізнес-партнер Коломойського Геннадій Боголюбов. Кіпрський паспорт він отримав в один день з сім'єю Коломойського.

Крім Коломойського і Боголюбова, також присутні російсько-український бізнесмен Костянтин Григоришин, колишній віцепрем'єр-міністр України Віталій Гайдук з дружиною, а також ще один підприємець, якого пов'язують з Коломойським, — Михайло Кіперман.

Довідка:
 
"Золотий паспорт" - громадянство, видане в обмін на інвестиції в економіку країни. До 2019 року для отримання "золотого паспорта" потрібно було інвестувати в економіку Кіпру 2 млн доларів, а з 2019 року сума інвестицій зросла до 2,5 млн доларів.
 
 
Нагадаємо, на початку серпня у Клівленді (США) агенти Федерального бюро розслідувань прийшли з обшуками в офіси фірми, власником якої значиться український олігарх Ігор Коломойський.
 
Крім того, раніше Верховний суд Великої Британії призначив розгляд позову ПриватБанку проти колишніх акціонерів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на березень 2022 року.
Loading...