Новини » Світ Читать эту новость на русском

Кіпр заявив про припинення видачі "золотих паспортів"

На Кіпрі з листопада припинять видавати "золоті паспорти" Фото з відкритих джерел

Таке рішення влада прийняла у відповідь на "слабкі місця" в схемі, які можна " використовувати"

Кіпр призупиняє дію схеми надання громадянства та гарантій безвізового в'їзду територією ЄС іноземцям, які інвестують в економіку країни від двох мільйонів євро. Про це повідомляє BBC

Як зазначається, таке рішення було прийнято після того, як репортери Al Jazeera зняли кіпрських чиновників, які використовували цю схему для надання допомоги вигаданому китайському бізнесменові з судимістю. Одним з учасників відео став спікер парламенту Кіпру Деметріс Сіллоріс, який пообіцяв 19 жовтня піти у відставку до завершення розслідування. 

Так, на відеозаписі, опублікованому журналістами в понеділок, видно як Сіллоріс нібито пропонує свій вплив, щоб допомогти в отриманні громадянства вигаданого бізнесмена.

На наступний день, 13 жовтня, уряд Кіпру заявив, що схвалив пропозицію про призупинення видачі "золотих паспортів". Зокрема, прес-служба офісу президента Кіпру Нікоса Анастасіадіса в Twitter заявила, що ця пропозиція була висунута у відповідь на "слабкі місця" в схемі, які можна "використовувати".

Новини за темою: Україна посіла 42-е місце у світовому рейтингу за "силою паспорта"

Через деякий час спікер парламенту випустив заяву, в якій вибачився за "цей неприємний образ, переданий кіпрській громадськості ... і за будь-який розлад, який він міг викликати". 

За попередньою інформацією, закон набуде чинності в листопаді. 

Відзначимо, під видачею "золотих паспортів" мається на увазі видача громадянства іноземцям в обмін на великі інвестиції в економіку країни.

Нагадаємо, раніше на Кіпрі опублікували список з понад 30 власників "золотих паспортів", серед яких фігурують український олігарх Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов.

Loading...