live

Кількість смертей від коронавірусу COVID-19 в РФ може сягнути шести мільйонів осіб, - документи

Існують прогнози захворюваності за двома сценаріями

BBC

Кількість летальних випадків внаслідок поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Російській Федерації може досягти від одного до шести мільйонів без впровадження термінових карантинних заходів. Про це свідчать аналітичні огляди, підготовлені для уряду Московської області, що опинилися в розпорядженні центру "Досьє".

Згідно з прогнозами, загалом в Росії без прийняття термінових заходів до 60-70% населення буде заражено протягом 3-4 місяців, а загальна смертність від коронавіруса в країні може скласти від 1 до 6 мільйонів чоловік. Очікується, що госпіталізація одночасно буде потрібна для  3-4 млн людей, при тому що в РФ всього 40 тис. апаратів ШВЛ.

Як зазначається, укладачі документів припускають, що відсутність обмежувальних заходів може призвести до експоненціального зростання кількості хворих  і, відповідно, до перевантаження системи охорони здоров'я.

Крім того, автори документів оцінюють ризики для економіки Росії як високі і прогнозують, що підприємства окремих галузей можуть опинитися на межі банкрутства. 

Так, в документі від 16 березня наводяться дані, згідно з якими за "вкрай оптимістичним" оцінками в Москві на той момент було близько 500 випадків зараження коронавірусом, а за офіційною інформацією, опублікованою на сайті Росспоживнагляду, 15 березня на всій території Росії було зафіксовано лише 63 випадки інфікування.

В огляді, підготовленому для уряду області, розглядаються прогнози захворюваності  COVID-19 в Москві аж до 10 червня за двома різними сценаріями - без прийняття термінових заходів і при введенні карантину з 26 березня.

При першому варіанті розвитку подій очікується, що до кінця березня в Москві і Підмосков'ї буде близько 10 тис. інфікованих, а до середини квітня - майже 100 тис. У першій декаді травня епідемія досягне піку в 2,2 мільйона заражених людей (або 19% населення), з яких госпіталізації потребуватимуть до 200 тис. випадків, а до травня інтенсивна терапія з апаратами ШВЛ буде необхідна 50 тис. людей. 

Натомість при введенні жорсткого карантину з 26 березня пік епідемії пересунеться на кінець квітня і максимальну кількість інфікованих вдасться скоротити майже в 10 разів (до 250 тис. осіб). Очікується, що карантин дозволить скоротити показники смертності від коронавірусу до червня 2020 року в дев'ять разів - кількість померлих в цьому випадку досягне 3 тис. чоловік, у порівнянні з 28 тис. без введення заходів. Щоденна смертність від коронавірусу в момент піку в цьому випадку перевищить 300 осіб в день. Прогнозується також, що при таких показниках знадобиться близько 20 тис. звичайних лікарняних ліжок і 5 тис. реанімаційних.

Слід враховувати, що розрахунки за обома сценаріями відносно поточного показнику очікуваної смертності пацієнтів (1% смертей на 99% пацієнтів в лікарні), що має на увазі безвідмовну роботу системи охорони здоров'я.

Нагадаємо, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що ультраправа італійська партія Lega Nord та один з її представників через тиск на прем'єра Конте домігся того, що Росія надала Італії так звану гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом.

Loading...