Новини » Світ Читать эту новость на русском

Хакери злили дані понад 235 мільйонів користувачів Instagram, YouTube і TikTok

Ілюстроване фото

Pixabay

База даних містила всі паролі, контакти, місцезнаходження та статистику

Британська дослідницька компанія Comparitech виявила в мережі незахищену базу даних. У відкритому доступі виявилася інформація щодо 238 мільйонів користувачів соціальних мереж Instagram, YouTube і TikTok. Про це повідомляється в блозі компанії.

Згідно з повідомленням, в архіві міститься понад 192 млн записів з Instagram, 42 млн - з TikTok і майже 4 млн - з YouTube. У базі були доступні логіни, повні імена користувачів, контактна інформація, кількість підписників, їхній середній вік, стать, місцезнаходження та кількість лайків. Приблизно в кожному п'ятому записі були вказані номери телефонів або адреси електронної пошти.

"Ця база пов'язана із закритою зараз компанією Deep Social. Facebook і Instagram заборонили їй працювати на своїх платформах у 2018 році через те, що співробітники компанії витягували дані з профілів користувачів", - вважає керівник відділу кіберзахисту Comparitech Боб Дьяченко.

Як зазначається, у відповідь на запит в Deep Social запропонували звернутися в компанію Social Data, яка займається продажем інформації про популярних блогерів маркетинговим фірмам. Однак у Social Data заперечують зв'язок з Deep Social.

У свою чергу, представник Social Data також підкреслив, що не вважає формування бази даних протиправною дією, оскільки "всі ці дані доступні будь-якій людині з доступом в інтернет".

Новини за темою: Apple створила безкоштовні iPhone для хакерів: Як їх отримати

Нагадаємо, раніше фахівець із кібербезпеки Саугат Похарел отримав 6 тис. доларів винагороди від соціальної мережі Instagram після виявлення вразливості у соцмережі. Він з'ясував, що Instagram зберігав його приватні повідомлення та фотографії ще довго після їх видалення.

Loading...