Новини » Світ Читать эту новость на русском

КДБ Білорусі розглядає дії протестувальників як "акти тероризму"

Марш в Мінську 25 жовтня TUT.BY.

У КДБ розповіли про "міни-пастки та випадки умисного замикання ланцюга на залізниці"

Начальник відділу слідчого управління КДБ Білорусі Костянтин Бичек заявив, що екстремістські дії учасників протесту можна кваліфікувати як акт тероризму. Про це повідомляє БЕЛТА

"В останні дні в Білорусі почастішали випадки екстремістських проявів з боку протестно налаштованих осіб. Так, під час несанкціонованої акції, яка відбулася 25 жовтня в Мінську, радикально налаштовані громадяни зробили спробу захоплення будівлі Центрального РУВС. Після припинення співробітниками правоохоронних органів протиправних дій агресивно налаштовані громадяни попрямували в спальні райони міста, де продовжили грубо порушувати громадський порядок, поставивши під загрозу безпеку і спокій людей", - розповів Бичек.

За його словами, напередодні в Гомелі під держаком біло-червоно-білого прапора, виявлена ​​міна-пастка, яка повинна була спрацювати при спробі його вилучення. Також були дві спроби підпалити торгові кіоски з використанням пляшок із запальною сумішшю.

Новини за темою: У Білорусі проходять марші на підтримку "народного ультиматуму": Силовики затримують людей та застосовують сльозогінний газ

Окрім цього, Бичек стверджує, що вранці у понеділок на різних ділянках залізниці встановлено п'ять випадків умисного замикання ланцюга, що спричинило збої в роботі програмного забезпечення і призвело б до численних людських жертв, техногенних катастроф, великому матеріального збитку, якби ці дії не були припинені.

"Ці дії сплановані і реалізовані організованими злочинними групами, що переслідують мету дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні, залякування населення, насильницької зміни існуючого конституційного ладу", - зауважив спіробітник КДБ. 

Новини за темою: Посольство США в Білорусі порадило американцям запастися їжею і водою

Нагадаємо, раніше лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила Олександру Лукашенку народний ультиматум. У понеділок, 26 жовтня, люди вийшли на протести, в країні почалися страйки. 

Також відомо, що за перші декілька годин після початку загальнонаціонального страйку в Білорусі силовики затримали близько 80 осіб.Loading...