Катастрофа літака Качинського: Прокуратура Польщі вимагає арешту трьох диспетчерів зі Смоленська

Уламки на місці катастрофи літака Ту-154, на борту якого знаходився президент Польщі Лех Качинський, поблизу Смоленська. Фото: EPA/SERGEI CHIRIKOV/Архівне фото

Якщо суд задовольнить клопотання, диспетчерів можуть оголосити в міжнародний розшук

Прокуратура Польщі звернулася до районного суду у Варшаві з клопотанням про арешт трьох російських авіадиспетчерів, що чергували у квітні 2010 року в аеропорту Смоленськ-Північний, коли розбився літак Ту-154 президента Польщі Леха Качинського. Про це повідомила прессекретар прокуратури Ева Бялик, передає Polskie Radio.

Згідно з повідомленням, якщо суд задовольнить клопотання, диспетчерів можуть оголосити в міжнародний розшук за звинуваченням в умисному доведенні до авіакатастрофи, в якій загинули 96 осіб.

Своєю чергою, за інформацією "Інтерфаксу", Росія не видаватиме Польщі смоленських диспетчерів, якщо отримає таку вимогу. Конституція країни забороняє видавати громадян РФ іншим країнам.

Польські слідчі встановили, що в день аварії в аеропорту Смоленська не працювала радіолокаційна система посадки, через що диспетчери не бачили, де знаходиться літак, тому, як вважає польська сторона, передавали пілотам неправдиву інформацію і давали команди про зниження і заходження на посадку.

Новини за темою: Смоленська катастрофа: Польські слідчі завершили огляд уламків літака Качинського

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в авіакатастрофі літака, що розбився недалеко від Смоленська, загинуло 96 осіб, у тому числі президент Лех Качинський.

У міждержавному авіаційному комітеті (МАК) говорили, що літак розбився через помилку пілотів, які почали посадку при поганій погоді. Польська прокуратура, не заперечуючи провини екіпажу, також звинувачує в причетності до катастрофи смоленських диспетчерів. Росія ці звинувачення відкидає.

У квітні 2018 року підкомітет Міноборони Польщі опублікував технічний звіт зі Смоленської катастрофи, в якому, зокрема, зазначається, що ліве крило літака Ту-154 було знищено в результаті внутрішнього вибуху.

Раніше повідомлялося, суд Польщі визнав екскерівника Канцелярії прем'єр-міністра країни Томаша Арабського винним у тому, що він, всупереч своїм обов'язкам, не вжив заходів для забезпечення безпеки візиту президента країни Леха Качинського до Смоленська 10 квітня 2010 року.

Loading...