Канадський зоопарк поверне Китаю панд через нестачу бамбуку

Велика панда. Фото: pixabay.com

Через карантинні обмеження зоопарк не може своєчасно отримувати необхідну кількість їжі для тварин

Канадський Калґарський зоопарк збирається повернути великих панд Ер Шун і Да Мао до Китаю, оскільки у закладі закінчуються запаси бамбуку, яким годують тварин. Про це повідомила пресслужба зоопарку.

"Це було неймовірно важке рішення, але здоров'я і благополуччя тварин, яких ми любимо і про яких піклуємося, завжди на першому місці. Якщо ви не можете принести бамбук великим пандам, принесіть великих панд ближче до бамбуку", - зазначили представники установи.

За словами керівника Калґарського зоопарку Клемента Лантьє, через пандемію коронавірусу установа не може отримати бамбук від постачальників. Тому там ухвалили рішення віддати тварин назад у Китай.

"Вважаємо, що наразі, в ці складні й безпрецедентні часи, найкраще та найбезпечніше для Ер Шун і Да Мао місце — там, де бамбуку багато і де його легко отримати", - підкреслив Лантьє.

Як зазначається, раціон великих панд на 99% складається зі свіжого бамбуку. Доросла тварина має з'їдати близько 40 кілограм бамбуку на день.

Новини за темою: Відео дня: Слон Хорас із київського зоопарку тішиться дощу та посипає себе піском

Ер Шун і Да Мао передали Канаді у 2014 році терміном на 10 років. У 2018 році, після п'яти років у Торонто, вони разом із двома своїми малюками - Джиа Панпан і Джиа Юеюе, переїхали до Калґарського зоопарку.

Довідка:

Тимчасове надання Китаєм панд до зоопарків світу  це так звана "пандодипломатія". Вона є складовою дипломатії Китаю, покликаної покращувати імідж країни у світі. Оскільки КНР є єдиною країною, де розташоване природне середовище панд, вона тимчасово "позичає" їх зоопаркам, а ті, своєю чергою, отримують більші прибутки за рахунок відвідувачів.

Нагадаємо, у зоопарку Бронкса, Нью-Йорку, тест 4-річної малайської тигриці Наді на респіраторну хворобу, спричинену новим коронавірусом COVID-19, дав позитивний результат. Тварина заразилася від одного зі співробітників зоопарку, але невідомо від кого саме.

Loading...