Новини » Світ Читать эту новость на русском

Італійські археологи знайшли рештки двох людей, які загинули від виверження вулкану в Помпеях

Учені припускають, що рештки тіл належать рабу та його хазяїну

Рештки чоловіків, які загинули в Помпеях Parco Archeologico di Pompei / AP

В Італії археологи виявили рештки двох чоловіків, які загинули майже дві тисячі років тому через виверження вулкана біля давньоримського міста Помпеї. Про це повідомляє Reuters із посиланням на міністра культури Італії Даріо Франческіні та керівника археологічної групи Массімо Осанна.

Зазначається, що рештки тіл були виявлені за 700 метрів від центру стародавнього міста, в підземній камері великої вілли, яку наразі розкопують учені.

Науковці припускають, що ці тіла належать рабу та його хазяїну. Одним із них був, ймовірно, чоловік високого статусу, віком від 30 до 40 років, який все ще мав під шиєю сліди вовняного плаща. Вік іншого становив від 18 до 23 років, він був одягнений у туніку та мав кілька розчавлених хребців, що свідчить про те, що він був рабом, який виконував важкі роботи. При цьому зуби та кістки чоловіків були збережені.

"Ці дві жертви, можливо, шукали притулку, коли їх близько 9 ранку охопила течія. Це смерть від теплового удару, про що свідчать також стиснуті ноги та руки", – сказав Массімо Осанна. Водночас міністр культури Даріо Франческині заявив, що знахідка підкреслює статус Помпей як "неймовірного місця для досліджень".

Відомо, що в Помпеях на момент виверження вулкану в 79 році нашої ери проживало близько 13 тис. людей. Перші рештки людських тіл були виявлені лише в 16 столітті, а організовані розкопки розпочалися приблизно в 1750 році. Зараз науковці прагнуть зберегти виявлені рештки давньоримського міста від руйнування.

Новини за темою: Біля Львова археологи відкопали панський будинок XVI століття

Нагадаємо, нещодавно на дні литовського озера Асвея дослідники виявили рештки середньовічного воїна з мечем. Знахідки, які датуються 16 століттям, передали в Литовський національний музей. Loading...