Новини » Світ Читать эту новость на русском

Індія та Китай домовилися про розведення військ у спірному прикордонному регіоні

Ван Ї та Субраманьям Джайшанкар RUSSIAN.NEWS.CN

Сторони досягли консенсусу в п'ятьох пунктах

У п'ятницю, 11 вересня, Китай та Індія заявили, що домовилися про деескалацію конфлікту та розведення військ у спірному прикордонному регіоні Ладакх, де кілька місяців тому поновилися зіткнення. Про це повідомляє агентство Reuters.

Так, у четвер 10 вересня Москві відбулася зістріч між главою МЗС КНР Ван Ї та міністром закордонних справ Індії Субраманьямом Джайшанкаром. Зазначається, що під час зустрічі сторони досягли спільної згоди по п'ятьом пунктам. Зокрема, йшлося про двостороннє послаблення напруженності та відведення військ. 

"Два міністри закордонних справ погодились, що поточна ситуація в прикордонних районах не в інтересах жодної сторони. Тому вони домовились, що прикордонні війська обох сторін повинні продовжувати діалог, швидко роз'єднуватись, підтримувати належну дистанцію та зменшувати напруженість", - йдеться у спільній заяві міністрів.

Новини за темою: Індія і Китай після обстрілів планують створити буферну зону на кордоні, – ЗМІ

Водночас глава МЗС Китаю Ван Ї додав, що на зустрічі також домовилися про "обов’язкове негайне припинення таких провокацій, як стрілянина та інші небезпечні дії, що порушують зобов’язання, ухвалені обома сторонами".

Нагадаємо, 15 червня на китайсько-індійському кордоні відбулися зіткнення між прикордонниками Китаю та Індії, в результаті чого загинуло 20 індійських військових.

Згодом у Китаї заявили, що домовилися з Індією якомога швидше врегулювати ситуацію на своїх кордонах та покарати винних.

Однак, пізніше сторони почали звинувачувати один одного  у порушенні кордону після збройної сутички. Зокрема, уряд Індії звинуватив Китай у намірах збудувати споруди на "лінії фактичного контролю". У свою чергу китайські чиновники назвали дії військових Індії "навмисною провокацією".

Loading...