Новини » Світ Читать эту новость на русском

Грузія завтра обиратиме новий парламент: Які нововведення і прогнози

Парламент Грузії

Фото з відкритих джерел

Громадяни Грузії 31 жовтня оберуть 150 депутатів парламенту

У Грузії завтра, 31 жовтня, відбудуться вибори депутатів за новими правилами, які мають значні шанси "завести" в парламент велику кількість партій. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Як відомо, в липні цього року Грузія оновила правила парламентських виборів. Відтепер 120 місць у парламенті заповняться за пропорційними списками, а лише 30 – за мажоритарними. Раніше ж це співвідношення було рівним.

Також уперше бар'єр проходження в парламент для партій становить лише 1% (раніше він становив 5%). При цьому виборчі блоки мають набрати стільки відсотків, скільки партій входить у блок.

Новини за темою: Столтенберг закликав Грузію прискорити підготовку до вступу в НАТО

Наразі ж у Грузії за 150 депутатських крісел змагаються 48 партій і 2 виборчі блоки. І, як вважають експерти, завдяки низькому прохідному бар'єру Грузія має величезні шанси отримати багатопартійний парламент.

За останніми соціологічними опитуваннями, які надають дуже різноманітні цифри, в Грузії з відривом лідирують правляча партія "Грузинська мрія" (17-55%) і блок "Єдиний національний рух - об'єднана опозиція "Сила в єдності" (ЄНД) - 5-22%. При цьому до останнього входить партія експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі "Єдиний національний рух", першим номером у списку якої йде актор Вахтанг Кікабідзе, та ще кілька партій.

Щонайменше шість партій на виборах отримають від 1% до 6%. Наразі ж у виборчих бюлетенях представлені центристи, консерватори, ліві, праві, неонаціоналісти, лейбористи, традиціоналісти та ультраліберали. При цьому основна політична боротьба розгортається навколо особистостей, популістських заяв і неприйняття тієї чи іншої політичної сили.

Новини за темою: У столиці Грузії безкоштовно тестують на COVID-19, аби зрозуміти масштаби епідемії

Водночас більшість політичних сил відкрито підтримують нинішній євроатлантичний курс країни, тому експерти не очікують глобальних змін у зовнішній політиці Грузії, а лише певне коригування (якщо опозиція зможе отримати більшість і сформувати уряд). За словами директора Грузинського інституту політики Корнелі Какачії, в такому випадку можливий більш активний прозахідний курс і забезпечення більшої жорсткості у відносинах з Росією.

Крім того, на вибори йдуть дві відверто проросійські партії: "Альянс патріотів" (на минулих виборах пройшов до парламенту з 5% голосів) та "Демократичний рух". Проте, відповідно до результатів опитувань, вони разом набирають не більше 4%.

Новини за темою: В Афінах напали на Міхеіла Саакашвілі. Відео

Нагадаємо, вчора, 29 жовтня, тисячі прихильників колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі вийшли на площу Свободи в Тбілісі. При цьому ексочільник держави звернувся до мітингувальників за допомогою відеозв'язку з Києва і пригрозив владі державним переворотом в разі фальсифікацій на виборах.

Loading...