Новини » Світ Читать эту новость на русском

Грузія добилася від "Газпрому" перегляду контракту і зниження цін на газ

Свої позиції "Газпром" почав здавати вже в минулому році З відкритих джерел

Грузія не закуповувала газ у РФ з 2006 року по 2019 рік

Влада Грузії добилася від російської компанії "Газпром" перегляду контракту та зниження ціни на приблизно 15%. Про це заявила міністр економіки та сталого розвитку Грузії Натія Турнава, пишуть росЗМІ.

"З урахуванням посиленої конкуренції і того, що у світі ціни на нафтопродукти падають, ми сьогодні переглянули контракт з "Газпромом", що сприятиме зниженню ціни на газ", - повідомила міністр.

При цьому вона послалася на комерційну таємницю і не стала називати конкретних цифр. "Однак скажу, що ціна на природний газ буде знижена приблизно на 15%", - додала Турнава.

Грузія не закуповувала газ у Росії з 2006 року по 2019 рік, отримуючи 10% від загального обсягу транзиту російського газу до Вірменії.

У квітні 2019 року міністр економіки та сталого розвитку Грузії Георгій Кобулія повідомив про підписання контракту з "Газпромом" про закупівлю газу в малих кількостях. У 2019 році Грузія купила у РФ 160 млн кубометрів газу, що становить близько 5% від загального обсягу імпорту.

Новини за темою: Домовленості Нафтогазу і Газпрому: Як зміниться ціна на газ в Європі

Раніше повідомлялося, що Україна отримала 2,918 млрд дол. США від "Газпрому" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив рішення на користь "Нафтогазу" в спорі з "Газпромом".

Трибунал підтвердив порушення "Газпромом" зобов’язань щодо обсягів транзиту та присудив компенсацію в розмірі 4,63 млрд дол. За цим рішенням Газпром мав сплатити "Нафтогазу" близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений в 2014 та 2015 роках.

Першу частину компенсації - 2,1 млрд дол. з присуджених 4,63 млрд дол. "Нафтогаз" отримав у вигляді газу, що був поставлений "Газпромом" у 2014 році. "Нафтогаз" відобразив цю частину виграшу у звітності за 2017 рік і сплатив відповідні податки і дивіденди до державного бюджету у 2018 році.

Loading...