live

Глобальні зміни клімату: Підвищена кислотність у Тихому океані роз’їдає панцирі крабів

Фото з відкритих джерел

За два десятиліття окислення океану зросло на 10%

Американські вчені встановили, що через значне підвищення рівня кислотності у Тихому океані, спричинене змінами клімату, краби виду dungeness зазнають пошкодження органів чуття, а панцирі стають вразливими.

Про це йдеться в науковому журналі Science of the Total Environment.

Зазначається, що прибережні середовища існування з найбільш крутими градієнтами закислення океану є найбільш згубними для личинок крабів Dungeness. Сильне розчинення малюків-крабів спостерігалося уздовж узбережжя США.

Зазначається, що окислення океану вздовж Західного узбережжя США посилюється швидше, ніж спостерігається у світовому океані. Особливо це стосується прибережних регіонів (200 м), які мають меншу буферну здатність, одночасно забезпечуючи важливі місця існування для екологічно та економічно значущих видів.

"Такі зміни в Тихому океані несподівані для науковців і те, що вони так швидко негативно впливають на крабів.

Новини за темою: Головні виклики та загрози десятиліття: З чим доведеться боротися людству в майбутньому

"Якщо краби вже страждають, нам дійсно треба переконатися, що ми приділяємо достатньо уваги різним рівням харчового ланцюжка, поки не стало занадто пізно", — сказала авторка дослідження Ніна Беднарсек.

Науковці стверджують, що океан так швидко окислюється через поглинання ним все більшої кількості вуглекислого газу. Це знижує рівень pH у воді, що змінює прибережну зону.

Новини за темою: Вчений розповів, через скільки років нормалізується клімат у світі

Для ракоподібних і коралів, які будують свої раковини та скелети з іонів карбонату, яких менше в більш кислих водах, стає все важче створювати міцні раковини. Страждають від цього як краби і корали, так і молюски та навіть планктон.

Вчені наразі з’ясували, що через підвищену кислотність молодим крабам все важче стримувати хижаків та пересуватися у воді. Водночас, чи впливають зміни на вже дорослих крабів, вченим ще потрібно з’ясувати.

Нагадаємо, у Давосі з 21 по 24 січня проходив 50-й Всесвітній економічний форум. Головними темами були – формування капіталізму для всіх зацікавлених сторін та екологічна ситуація в світі. З огляду на останні, жахливі природні катастрофи, які відбулися минулого року, питанню швидкої зміни клімату та наслідків  цього було присвячено багато уваги.Loading...
Loading...
Loading...