Глава РПЦ відкрив храм російської армії "антикоронавірусною" молитвою

Глава РПЦ у храмі збройних сил РФ

РИА Новости

Патріарх помолився про позбавлення від коронавірусу і прочитав молитву про захисників Росії

У неділю, 14 червня, у Підмосков'ї на території парку "Патріот" відкрився головний храм Збройних сил Росії. Під час першої божественної літургії Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прочитав молитву про порятунок від коронавірусу. Про це повідомляє РИА Новости

Як зазначається, у підмосковній Кубинці патріарх Кирил освятив собор головного храму Збройних сил РФ. Після цього глава Російської православної церкви почав у ньому божественну літургію. Зокрема, Патріарх помолився про позбавлення від коронавірусу ( "від згубної пошесті") і прочитав молитву про захисників Росії, загиблих і постраждалих. Крім цього, Патріарх Московський оголосив, що сам буде настоятелем цього храму.

Однак, головний храм Збройних сил Росії суттєво відрізняється від інших релігійних споруд, а будували його за особливими технологіями, Наприклад, за даними ВВС, висота дзвіниці - 75 метрів, оскільки храм відкривають в 2020 році, в якому відзначають 75-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні. Висота малого купола - 14,18 метрів, що означає 1418 днів і ночей, які тривала війна.

До слова, у березні 2020 року міністр оборони Сергій Шойгу говорив, що ступені храму будуть відлиті з металу, який буде містити розплавлені траки німецьких танків часів війни.

Головна ікона храму, як розповідав Шойгу, написана на дошках, зроблених із старовинного гарматного лафета, піднятого з дна Неви, і дерева з приклада гвинтівки Мосіна (основної стрілецької зброї радянської піхоти у Великій Вітчизняній війні).

Храмі збройних сил РФ ВВС

Також у квітні 2020 року "МБХ медіа" зазначало, що в храмі буде мозаїка із зображенням президента Володимира Путіна, Шойгу і голови Ради Федерації Валентини Матвієнко. Однак, ідея не була реалізувала. За словами настоятеля храму єпископа Стефана Клинского, мозаїку прибрали, тому що проти неї був сам Путін. 

У той же час ЗМІ повідомляли, що на одній зі стін буде зображений Йосип Сталін. Його портрет ніс один з учасників параду Перемоги 1945 року, який був зображений на мозаїці. В результаті з храму видалили і цю мозаїку - її відправили в музей на території "Патріота", адже "Сталіна в храмі бути не повинно, так як з його ім'ям пов'язано багато біди в житті людей".

Нагадаємо, раніше у Російській православній церкві закликали росіянок більше народжувати дітей, бо "вимруть як мамонти". Loading...