Новини » Світ Читать эту новость на русском

Генсек ООН закликав списати борги бідним країнам через пандемію COVID-19

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Фото: EPA/PETER SCHNEIDER

За словами очільника ООН, через кризу зростають обсяги зовнішньої заборгованості країн

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав списати борги бідним країнам, або хоча б відстрочити їх погашення до кінця наступного року через пандемію коронавірусу. Про це повідомляє "UN News".

За словами Гутерреша, через кризу різко скоротилися потоки прямих іноземних інвестицій та фінансові операції, серед яких і грошові перекази. У зв’язку з цим сьогодні стрімко зростають обсяги зовнішньої заборгованості, що може обернутися неминучою хвилею дефолтів, . тому багаті держави повинні піти на списання боргів деяким країнам, або, принаймні, відстрочити їх погашення.

Очільник ООН переконаний, що після пандемії країни мають "побудувати краще майбутнє". "Пандемія продемонструвала крихкість не тільки систем охорони здоров'я, а й глобальних інститутів управління і багатосторонніх відносин. Ми повинні взятися за розв'язання кризи і в ході відновлення побудувати краще майбутнє", – сказав Гутерреш.

Водночас генсек зазначив, що без міжнародного фінансування тут не обійтися, оскільки сьогодні країни, як ніколи, потребують фінансових засобів.

Новини за темою: Україна до 2022 року планує залучити від ООН допомоги на майже 675 млн доларів, – Кабмін

Нагадаємо, нещодавно в ООН заявили, що кожен четвертий українець зіткнеться з бідністю та значним падінням доходів через пандемію коронавірусу. Також в організації зауважили, що ситуація з поширенням коронавірусу в Україні продовжує погіршуватися.

Loading...