Новини » Світ Читать эту новость на русском

Французький телеканал показав окупований Крим частиною Росії

Shutterstock

АР Крим проілюстрували не у складі України тричі

Французький телеканал ARTE в інфографіці про міжнародно-правову ситуацію щодо АР Крим показав тимчасово окупований український півострів частиною території Російської Федерації. Про це йдеться у щотижневому випуску Le Dessous des cartes (З відкритими картами) телеканалу ARTE, присвяченому геополітичній ситуації навколо Чорного і Азовського морів, а також щодо окупованого Росією Криму.

Як зазначається, у програмі ведуча пояснює, що Крим було анексовано Росією у 2014 році, відзначаючи, що це був "російськомовний регіон України". Зокрема, Крим на оприлюднених телеканалом картах з'являється тричі у різних варіантах, але у жодній презентації не показана беззастережна, згідно з міжнародним правом і міжнародно визнаними кордонами, приналежність півострова Україні.

На одній інфографіці карта України представлена без Криму. На іншій півострів показаний як заштрихований, тобто як спірна територія. У третьому варіанті Крим виділений червоним, як військова база Росії.

Розповідаючи про анексію Криму та міжнародні санкції, телеканал так і не зазначив, що ця протиправна окупація не визнана ні Францією, ні Євросоюзом, і що півострів залишається частиною України.

Новини за темою: Нацрада перевірить “1+1” через показ в ефірі карти України без Криму

Нагадаємо, у травні французька газета Le Monde опублікувала на своєму сайті інтерактивну карту розповсюдження коронавірусу COVID-19, на якій анексований Крим показаний, як частина Російської Федерації. Наступного дня, видання виправило свою помилку.

Loading...