live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Французькі вчені довели поширення CОVID-19 через стічні води

Фото з відкритих джерел

Це було виявлено ще до запровадження карантину у Франції

У результаті досліджень французькі вчені виявили CОVID-19 у стічних водах та довели, що небезпечний коронавірус може поширюватися через каналізацію. Про це повідомив телеканал BFMTV.

"Ці аналізи проводяться за допомогою полімеразної ланцюгової реакції - експериментального методу молекулярної біології. Цей спосіб надав змогу виявити сліди CОVID-19 вже 5 березня у стічних водах, за десять днів до початку оголошення карантину (у Франції – ред.)", - йдеться у повідомленні.

За інформацією дослідників, коронавірус, який на сьогодні забрав життя у 28 108 французів, ще у березні був виявлений на трьох очисних спорудах, після чого було проведено дослідження у приблизно тридцяти подібних місцях, включаючи десять в Паризькому регіону.

Новини за темою: Епіцентр коронавірусу в Європі змістився в Україну, - ВООЗ

"Результати переконливі. Встановлено, що вірус серед іншого атакує органи травлення, і там залишає сліди. За тижні кореляція між поширенням хвороби на території та наявністю слідів у стічній воді, стає помітно сильною", - зазначають науковці.

На думку мікробіолога та завідувача лабораторією досліджень і розробок Лоран Мулен Паризького водоканалу, методика аналізу стічних вод також може бути ефективною для виявлення можливої другої хвилі зараження CОVID-19, оскільки другий тиждень скасування частини обмежувальних заходів починається цього понеділка.

"У контексті можливого "перезапуску" пандемії нам варто відстежувати збільшення вірусного навантаження у стічних водах", - зазначив Мулен, додавши, що ці аналізи також могли б кількісно оцінити частку безсимптомних пацієнтів у Франції. З огляду на важливість результатів досліджень, уряд Франції виділив 500 тис євро додатково на продовження проєкту Obеpine.

Новини за темою: Кількість хворих зменшується: В Україні зафіксували 325 нових випадків COVID-19

Нагадаємо, коаліція з 62 країн, в числі яких і Україна, підтримує заклик Австралії до незалежного розслідування походження коронавірусу та дій ВООЗ у зв'язку з пандемією.

Loading...