Франція анонсувала переговори щодо Нагірного Карабаху в Женеві та Москві

Голова Міністерства закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан. Фото EPA-EFE

Переговори відбудуться 8 та 12 жовтня відповідно

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив про проведення двох раундів переговорів щодо припинення вогню в Нагірному Карабасі.  Про це він розповів комітету закордонних справ французького парламенту, передає Reuters.

За його словами, у четвер, 8 жовтня, переговори відбудуться у Женеві (Швейцарія), а у понеділок, 12 жовтня, в Москві (Росія).

"Ми хочемо, щоб всі розуміли, що інтерес полягає в тому, щоб негайно припинити бойові дії без будь-яких умов, і що ми починаємо переговори за участю Франції, Росії та США", - зазначив Ле Дріан.

Ці три країни є співголовами Мінської групи Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка займається пошуком шляхів вирішення конфлікту у Нагірному Карабасі.

Крім того, глава МЗС Франції засудив "військове втручання" Туреччини, яке загрожує розпалюванням міжнародного конфлікту у Нагірному Карабасі.

Новини за темою: Війна в Нагірному Карабасі: Вірменія виснажена й готова йти на поступки

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія і Азербайджан почали бойові дії на кордоні та звинуватили одне одного в ескалації насильства в Нагірному Карабасі.

Згодом Вірменія оголосила у країні воєнний стан і загальну мобілізацію резерву.

Пізніше указ про оголошення воєнного стану в країні підписав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Днями, влада самопроголошеної "республіки Арцах", яка фактично контролюється Вірменією, опублікувала відео, на якому показано обстріл одного із міст касетними бомбами, які становлять загрозу мирному населенню.

До слова, за останніми даними, внаслідок загострення воєнних дій між Азербайджаном та Вірменію в Нагірному Карабасі загинуло 22 мирні жителі.

Loading...