Новини » Світ Читать эту новость на русском

ФБР США звинуватило Росію у спробах очорнити Байдена

Крістофер Рей на слуханнях у комітеті з національної безпеки Конгресу США REUTERS

Наразі йдеться про "шкідливий вплив", а не атаки на інфраструктуру виборів, як у 2016 році

Директор Федерального бюро розслідувань (ФБР) Крістофер Рей заявив, що Російська Федерація намагається посіяти ворожнечу і очорнити Джо Байдена через соцмережі і ЗМІ. Поки йдеться про "шкідливий вплив", а не атаки на інфраструктуру виборів, передає DW.

"Я думаю, розвідспільнота сходиться на думці, що Росія продовжує чинити спроби втручання в наші вибори, передусім через шкідливий вплив з-за кордону. На виборах 2016 року вони націлювалися на виборчу інфраструктуру, сьогодні цього немає, але ми бачимо дуже активні спроби впливу з боку Росії через шкідливий вплив з-за кордону", - сказав Рей під час слухань у комітеті з національної безпеки Палати представників Конгресу США.

Він додав, що ці спроби насамперед спрямовані на те, щоб знеславити суперника чинного глави країни Дональда Трампа на виборах, колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.

"Росія намагається як посіяти ворожнечу, так і очорнити Джо Байдена. Ми не миритимемося з іноземним втручанням у наші вибори", - заявив Рей.

У свою чергу, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп розкритикував директора ФБР через його слова про втручання у вибори з боку Росії, закинувши, що той не помічає загрози з боку Китаю.

"Крісе, ви не бачите жодної активності з боку Китаю, хоча це набагато більша загроза, ніж Росія",- написав Трамп у своєму Twitter.

Він також повторив свою заяву про те, що як Росія, так і Китай, а також інші держави "зможуть втрутитися у вибори 2020 року" через голосування поштою.

Новини за темою: Російські хакери атакували компанію, яка консультує Байдена, - Reuters

Раніше повідомлялося, що у США опублікували заключну частину доповіді сенатського комітету у справах розвідки про нібито втручання Москви у вибори 2016 року і змову Кремля з Дональдом Трампом. Докази виявилися голослівними. При цьому думки сенаторів про підсумки розслідування розділилися залежно від їхньої партійної приналежності. Детальніше читайте у статті "Втручання Росії у вибори в США: Вісім висновків з підсумкової доповіді комітету Сенату у справах розвідки".

Loading...