Фахівці розрахували силу вибуху в Бейруті

Reuters

Це приблизно 10% від скинутої на Хіросіму атомної бомби та є найбільшим неядерним вибухом в історії

За попередніми розрахунками, сила вибуху в порту Бейрута була еквівалентна детонації 1500 тонн тротилу, передає BBC.

Зокрема, команда фахівців із Шеффілдського університету (Велика Британія) проаналізувала відеозаписи вибуху та розрахувала, що сила детонації, ймовірно, дорівнювала еквівалентно 1000-1500 тонн тротилу. За словами дослідників це приблизний еквівалент 10% вибухової потужності атомної бомби, скинутої на Хіросіму в серпні 1945 року.

Своєю чергою професор Енді Тіас, який керував розрахунками, зазначив, що "це, безперечно, один з найпотужніших неядерних вибухів в історії".

У службі безпеки Лівану вважають, що "вибух стався під час зварювання дверей". Іскра спочатку підпалила феєрверки, які зберігались на складі, що, своєю чергою, стало причиною вибуху 2750 тонн аміачної селітри.

Новини за темою: Кілька українців через вибух у Бейруті отримали незначні травми, – посол

Нагадаємо, напередодні в порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи, внаслідок яких пошкоджено десятки будівель. 

Пізніше, за результатами початкового розслідування, причиною вибуху в Бейруті стала бездіяльність та недбалість у зберіганні вибухонебезпечних матеріалів на портових складах. Як зазначається, пожежа почалась на 9-му складі та перекинулась на 12-й, де зберігалася аміачна селітра. Питання безпеки зберігання селітри розглядали декілька комітетів, але вони так і не видали указ про утилізацію цього легкозаймистого матеріалу.

За інформацією Reuters, за 6 місяців до вибуху було попередження про необхідність утилізації селітри, проте декілька комітетів так і не видали відповідний указ.

 
Loading...