Facebook звинувачують у шпигуванні за користувачами через камеру смартфона

Facebook звинувачують у шпигуванні за користувачами через камеру смартфона у додатку Instagram Фото з відкритих джерел

Позивачка запевнила, що компанія свідомо використовувала камеру в додатку Instagram, щоб підглядати за користувачами та збільшувати власні прибутки

Проти компанії Facebook подали судовий позов через ймовірне шпигування за користувачами Instagram через відеокамеру телефона. Про це повідомляє Голос Америки

Так, позов до суду в четвер, 17 вересня, подала користувачка соцмережі зі штату Нью-Джерсі Британі Кондиті. Жінка зазначала, що компанія Facebook свідомо використовувала камеру на смартфонах, коли люди користувалися додатком Instagram, щоб "збирати вигідну та цінну інформацію про своїх користувачів, до якої компанія не могла отримати доступу іншим чином". 

"Отримавши надзвичайно приватні та інтимні персональні дані про своїх користувачів, зокрема, в приватності їхніх помешкань, він (Facebook - ред.) спроможний збільшити свої прибутки від реклами, націлюючись на потреби користувачів більше ніж будь-коли", - йдеться у позові.

Новини за темою: WhatsApp відкидає звинувачення Німеччини у передачі даних користувачів у Facebook

Зокрема, через камеру Facebook у реальному часі може бачити, як користувачі реагують на рекламні повідомлення в Instagram. Таким чином компанія збирала надзвичайно цінну інформацію для рекламодавців, зазначила позивачка. 

До слова, це не перша заява щодо причетності Facebook до шпигунства. Схожий позов подали раніше цього літа. Однак, тоді в компанії відкинули звинувачення і переклали провину на несправність у системі. Зокрема, там пояснили це тим, щоб нібито через несправність користувачі соцмережі отримували фейкові повідомлення про те, що Instagram користується камерою iPhone.  

Новини за темою: Facebook дозволив користувачам приховувати приватні дані

Також раніше ще один позов проти компанії подали через використання технології розпізнавання обличчя, щоб нелегально збирати біометричні дані. Тоді Facebook запропонував позивачу 650 мільйонів доларів в рамках мирової угоди.

Поки у компанії новий позов не коментували. 

Нагадаємо, раніше у Канаді Facebook оштрафували на 7 млн доларів через оманливу практику розкриття персональних даних своїх користувачів іншим розробникам.  

Loading...