Новини » Світ Читать эту новость на русском

Facebook видалив три мережі російских акаунтів через "іноземне втручання"

Власники профілів і сторінок створювали вигадані медіа-організації

Facebook з відкритих джерел

Компанія Facebook видалила три російські мережі акаунтів через порушення політики проти іноземного чи державного втручання. Про це йдеться у звіті компанії.

Зазначається, що одна з мереж складалася з 214 акаунтів, 35 сторінок і 18 груп у Фейсбук, а також 34 акаунтів в Instagram. Її діяльність концентрувалася на створенні вигаданих й нібито незалежних медіа-організацій та персон.

Як повідомляють у компанії, мережа була зосереджена насамперед на Сирії та Україні, меншою мірою – на Туреччині, Японії, Вірменії, Грузії, Білорусі та Молдові, а незначна частина – на Великій Британії та США. Зловмисники видавали себе за журналістів і жителів цих країн, розміщуючи публікації англійською, українською, російською та арабською мовами. На рекламу таких публікацій було виділено 60 доларів.

Інша мережа з Росії була зосереджена на Туреччині, Європі, а також на Сполучених Штатах. У неї входили 5 профілів і одна група у Фейсбук, а також три акаунти в Instagram. Фейкові власники сторінок розміщували посилання на новини про вибори у країнах, геополітичні змови, президентські та парламентські вибори в Гонконгу, Іспанії, Британії та США тощо. Ця мережа витратила на рекламу постів близько 4,8 тисячі доларів.

Третя група акаунтів із 23 профілів і 6 сторінок була спрямована на вибори та протести в Білорусі, російську й українську політику, геополітичні теорії змови, відносини між Росією та НАТО. Інформація розміщувалася російською та англійською мовами. На просування цих постів було витрачено близько 10 тисяч доларів.

Новини за темою: Facebook звинувачують у шпигуванні за користувачами через камеру смартфона

Нагадаємо, нещодавно cоціальна мережа Facebook повідомила про видалення низки облікових записів, які пов’язані з російською "фабрикою тролів". Тоді виявилося, що для російського сайту писали американські журналісти

Loading...