Ердоган заявив про приналежність Єрусалиму до Туреччини

За словами президента Туреччини, країна покидала Єрусалим "у сльозах"

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Єрусалим є турецьким містом. Про це очільник країни повідомив під час виступу перед депутатами турецького парламенту, передає "Times of Israel".

За словами Ердогана, Туреччина покинула Єрусалим "у сльозах". "У цьому місті, яке нам довелося залишити в сльозах під час Першої світової війни, все ще можна натрапити на сліди османського опору. Отже, Єрусалим - це наше місто, місто від нас", – сказав президент Туреччини.

Крім того, Ердоган вважає, що палестинський народ живе в Єрусалимі "тисячі років", але він був окупований і його права порушили. "Ми вважаємо за честь від імені нашої країни та нації висловити права пригнобленого палестинського народу… З цим розумінням ми будемо слідувати як палестинській справі, котра є раною світової совісті, яка кровоточить, так і справі Єрусалиму до кінця", резюмував очільник країни.

Як повідомляють журналісти, Міністерство закордонних справ Туреччини відмовилося коментувати слова Ердогана.  

Відомо, що Османська імперія правила Єрусалимом з 1516 по 1917 рр. Сучасна Туреччина, держава-спадкоємиця, давно наголошувала на зв’язку з містом, регулярно засуджуючи зусилля Ізраїлю "іудаїзувати" Єрусалим та висловлювала невдоволення, коли США визнали місто офіційною столицею Ізраїлю.

Новини за темою: Туреччина направила нову військову колону в Сирію

Нагадаємо, нещодавно Туреччина заявила про свою підтримку Азербайджану та засудила дії Вірменії в Нагірному Карабасі. МЗС країни закликало міжнародну спільноту "стати на бік праведників".

Loading...