live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Пандемія COVID-19 вплинула на підземну активність планети, - вчені

Фото з відкритих джерел

Зменшення шуму дозволить фіксувати підземні поштовхи, які раніше не можна було почути

Після поширення коронавірусної інфекції у світі коливання в земній корі (сейсмічний шум) зменшилися на 30-40 відсотків. Про це повідомили у Бельгійській обсерваторії

Як зазначається, сейсмічний шум у земній корі створювали рух автомобілів, поїздів та робота промислових підприємств. Однак пандемія коронавірусу змінила діяльність людини. 

Зокрема, уряди різних країн для боротьби з епідемією COVID-19 закривають виробництва, істотно скорочують транспортні потоки і обмежують пересування людей.

За словами вчених, зменшення шуму дозволить фіксувати підземні поштовхи, які раніше не можна було почути через шум міст. 

До слова, вперше геолог і сейсмолог Королівської обсерваторії в Бельгії Томас Лекок відзначив це явище в Брюсселі. Тоді співробітники обсерваторії зафіксували зниження шуму в бельгійській столиці на 30-50 відсотків. Такі дані вчені отримали після того, як у середині березня в країні почали закривати школи, вузи, ресторани і магазини. 

Нагадаємо, нещодавно дослідники з Європейського космічного агентства показали, як змінився рівень забруднення повітря над різними містами Європи після запровадження суворих карантинних заходів задля стримування поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Loading...