Екологічна катастрофа: На Камчатці раптово загинули сотні морських істот

На узбережжя Камчатки викинуло мертвих тварин ASTV.RU

У воді зафіксували наявність нафтопродуктів, фенолу та інших невстановлених речовин

На узбережжі Камчатки зафіксували забруднення води невстановленою речовиною, в результаті чого масово почали гинути морські тварини, а люди, які контактували з водою, помітили погіршення самопочуття. Про це повідомляє Greenpeace.

Як зазначається, інцидент стався в районі Халактирського пляжу - головної локації для професійних серфінгістів. Там після перевірки проб води фахівці зафіксували перевищення кількості нафтопродуктів в чотири рази, в 2,5 рази перевищений вміст фенолу та інших речовин.

"Масштаб забруднення досі не визначений, але той факт, що мертвих тварин знаходять по всьому узбережжю, підтверджує серйозність ситуації", - йдеться в повідомленні. 

Також повідомляється, що вода в районі Халактирського пляжу змінила колір. Крім того, люди, які контактували з водою, стали скаржитися на самопочуття. Так, деякі з них відчували негативні наслідки у вигляді білої пелени, сухості очей, погіршення зору і першіння в горлі.

Крім того, у деяких людей, які контактували з водою, лікарі зафіксували опіки рогівки ока. Також у них з'являлася нудота, блювота, слабкість і висока температура. 

В результаті цього Камчатська міжрайонна природоохоронна прокуратура почала перевірку за фактом забруднення акваторії. У Greenpeace назвали цей інцидент екологічною катастрофою. 

Нагадаємо, раніше на західному узбережжі острова Тасманія на берег викинулися 270 китів, 90 з яких загинули. Крім того, більшість китів потрапили в "порівняно недоступні" місця, через що роботи з їхнього порятунку ускладнилися.

Loading...