Екологічна катастрофа на Камчатці: Науковці виявили загибель 95% мешканців морського дна

На узбережжя Камчатки викинуло мертвих тварин ASTV.RU

Вчені прогнозують, що масштаб забруднення буде тільки зростати

Науковці, які досліджували акваторію Авачинської бухти на Камчатці, заявили про масову загибель мешканців морського дна - 95% бентосу. Про це повідомляє офіційний портал Камчатського краю.

"Ми брали проби, проводили пошуки загиблих тварин і виконували занурення для обстеження бентоса. Наші результати показали, що стан морських ссавців, птахів знаходиться в нормі. На березі ми також не знайшли ніяких викидів великих загиблих морських тварин, птахів. Однак при зануренні ми виявили, що на глибинах від 10 до 15 метрів спостерігається масове відмирання бентоса (сукупність організмів, які живуть на дні водойми, - ред.) - 95% мертві. Збереглися окремі великі риби, креветки, краби, але в дуже невеликій кількості", - розповів науковий співробітник Кроноцького заповідника і Тихоокеанського інституту географії Іван Уастов.

Як зазначається, проводили також занурення біля гирла річки Наличево, на мисі Наличево. Вчені не виявили в річці живності, а щодо мису, то там зафіксували темну нехарактерну воду в придонних шарах, коричневу піну і дуже бідний підводний світ тварин. 

Новини за темою: Німецькі екологи подали новий позов до суду проти "Північного потоку-2"

Слід зауважити, що в районі острова Старічков і бухті Порятунку також виявлені масові рештки мертвого бентоса. Дослідники припускають, що район забруднення набагато ширше, ніж акваторія, яку вони обстежили.

Щодо причин цієї екологічної катастрофи, то однією із можливих версій називають цвітіння водоростей, яке раніше вже спричиняло загибель морських тварин.

Однак відмінністю того, що відбувається зараз, є масова загибель саме тварин біля дна. Поверхня океану знаходиться в задовільному стані. На думку учасників експедиції, масштаб лиха буде тільки збільшуватися, оскільки ті види тварин, які харчуються бентосом теж загинуть - кормова база знищена.

Новини за темою: Танкер Delfi уже завдав збитків екології майже на 20 тис. доларів, – Держекоінспекція

Нагадаємо, минулого тижня на узбережжі Камчатки зафіксували забруднення води невстановленою речовиною, в результаті чого масово почали гинути морські тварини, а люди, які контактували з водою, помітили погіршення самопочуття.Loading...