Новини » Світ Читать эту новость на русском

Думка інших країн не може вплинути на надання собору Святої Софії статусу мечеті, – Ердоган

Глава Туреччини зазначив, що перетворення собору в музей було болючим для країни рішенням

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган

Президент Туреччини Реджип Тайїп Ердоган заявив, що статус собору Святої Софії є внутрішньою справою держави, а інші країни мають поважати остаточне рішення. Про це повідомляє Anadolu.

Ердоган вважає, що країни, які не можуть боротися з ісламофобією на своїй території, критикують Туреччину за користування своїм суверенним правом. "Туреччина прийняла рішення про зміну статусу собору Святої Софії з музею на мечеть, ґрунтуючись на бажанні й волі народу. Думка інших країн не може вплинути на наше рішення", - зазначив президент Туреччини.

Глава держави підкреслив, що "Кінцевою особою, яка приймає рішення про статус Святої Софії, є турецька нація, а не інші. Це наша внутрішня справа". За словами Ердогана, інші країни повинні поважати рішення Туреччини, оскільки перетворення пам’ятки з мечеті на музей у 1934 році було болючим рішенням для турецької нації.

Новини за темою: Ердоган перетворив собор Святої Софії на мечеть: Чергове ознаменування з перебудови світу?

Крім того, президент заявив, що внутрішня і зарубіжня критика рішення, "не має значення" в судах.

Нагадаємо, 10 липня стало відомо, що Державна Рада Туреччини надала Софійському собору у Стамбулі статус мечеті. Цим рішенням скасували постанову Ради міністрів країни про перетворення собору в музей.

Як відомо, Софійський собор був християнською церквою, яку зводили в 532-537 рр. Після падіння Візантійської імперії в 1453 році він був перероблений у мечеть, а у 1934 році уряд Туреччини перетворив мечеть у музей.

Новини за темою: Туреччина стане головним напрямком для українських туристів цього року, - МЗС

Всесвітня рада церков закликала Ердогана повернути Святій Софії статус музею. Там вважають, що "Свята Софія була місцем відкритості, зустрічей та натхнення для людей з усіх націй".

Loading...