Другий рік пандемії COVID-19 може "виявитися навіть важчим", - ВООЗ

Фото з відкритих джерел

В організації прогнозують збільшення рівня захворюваності після свят

У Всесвітній організації охорони здоров'я попереджають, що другий рік пандемії COVID-19 може бути важчим, ніж перший, з огляду на поширення нового коронавірусу, особливо в північній півкулі, оскільки циркулює більше інфекційних варіантів. Про це повідомляє Reuters

"Ми проходимо через другий рік цього (пандемії, - ред.), це може бути навіть жорсткіше, враховуючи динаміку передачі та деякі проблеми, які ми спостерігаємо", - заявив глава програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майк Раян. 

Також у ВООЗ говорять про те, що після двох тижнів, коли було зареєстровано менше випадків COVID-19, минулого тижня виявили близько п'яти мільйонів нових заражень, що, ймовірно, є результатом послаблення рівня захисту на свята. 

Новини за темою: Експерти ВООЗ прибули до Уханя

За словами Раяна, в північній півкулі, особливо в Європі та Північній Америці, можна спостерігати ідеальне поєднання факторів: холод, скупчення людей всередині будівель, посилене соціальне змішання. Усе це спричинило збільшення передачі інфекції у багатьох країнах. 

Також технічна експертка ВООЗ Марія Ван Керхове попередила, що "після свят у деяких країнах ситуація значно погіршиться, перш ніж налагодиться", а також закликала і надалі дотримуватися соціального дистанціювання. 

Новини за темою: Вірус змінюється, щоб побороти людей: Епідеміолог розповіла про небезпеку мутованого коронавірусу

Нагадаємо, сьогодні, 14 січня, Всесвітня організація охорони здоров'я скликала засідання комітету з надзвичайної ситуації, аби обговорити нові мутації коронавірусу

Loading...