live

Дослідники виявили під водою цілий ліс, який може містити таємниці лікування смертельних хвороб

Рештки кипарисового лісу під водою Фото: Francis Choi/NOAA

Вік лісу оцінюють у майже 60 тисяч років

Дослідники зі США знайшли під водою рештки кипарисового лісу, в якому, на їхню думку, знаходяться речовини, що допоможуть створити ліки від смертельних хвороб.

Про це повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Вчені пояснюють, що рештки лісу досі виглядають нормально, незважаючи на глибину у 18 метрів, через те, що вони вкриті шаром осаду, який вберіг їх від окиснення й поступового розкладання.

Крім цього, вони з'ясували, що у зразках деревини проживає близько 300 різних видів тварин, серед них і корабельні черв’яки, які харчуються деревиною.

Але найбільше вчених здивувало те, що всередині черв’яків знайшли сотню різних видів бактерій, більшість з яких раніше була невідома.

Дослідники припускають, що їх можна використати для створення ліків, адже раніше за допомогою знайдених бактерій вдалося виробити антибіотик.

Новини за темою: Вчені знайшли першу бджолу-гінандроморфа — наполовину самку, наполовину самця

"Ми здійснили перевірку щодо антимікробної та неврологічної дії, тобто знеболювальних чи ліків проти раку", - пояснює Марґо Гайґуд, дослідниця медичної хімії Університету Юти.

Відомо, що вчені не збираються зупинятися тільки на створенні ліків і хочуть застосувати бактерії у виробництві паперу, тканин, їжі, кормів для тварин чи відновлюваного палива.

Новини за темою: Австралійські вчені розпочали тестування двох видів вакцини від коронавірусу

Як повідомлялося раніше, вчені виявили в Антарктиді сліди тропічних лісів.

Loading...