Новини » Світ Читать эту новость на русском

До материкової Австралії повернулись тасманійські дияволи

Тасманійські дияволи Фото з відкритих джерел

Тварини вимерли понад 3 тисячі років тому

На материкову Австралію переселили 11 тасманійських дияволів після того, як вони понад 3 тисячі років тому там вимерли, передає CNN.

Як повідомляється, тварин випустили у заповіднику дикої природи у штаті Новий Південний Уельс. За словами зоологів, таким чином відновлюють історичну фауну країни.

Тасманійські дияволи вимерли на материку після прибуття туди дикої австралійської собаки динго, однак їхня чисельність ще більше постраждала від заразної форми раку, відомої як диявольська пухлинна хвороба, яка вбила близько 90% тварин з 1996 року.

Після 16 років роботи, включно зі створенням найбільшої на материковій Австралії програми розведення тасманійських дияволів, керівник проєкту зі збереження тварин Aussie Ark Тім Фолкнер сказав, що досягнення цієї мети колись здавалося просто неймовірним.

Команда Aussie Ark буде відстежувати тварин за допомогою радіонашийників і регулярних обстежень, щоб дізнатися, як вони поживають.

Тасманійські дияволи важать приблизно 8 кілограмів і мають чорну або коричневу шерсть, зазвичай вони полюють на інших тварин або збирають падаль. За даними державних природоохоронних органів, дияволи не є небезпечними для людей або домашньої худоби, але будуть захищатися в разі нападу і можуть заподіяти "певної шкоди".

Як повідомляється, тасманійські дияволи — найбільші у світі мʼясоїдні сумчасті. Їхнє повторне переселення допоможе контролювати популяції диких кішок і лисиць, які полюють на інші зникаючі види.

Новини за темою: На півдні Австралії виявили найдавнішу стоянку перших аборигенів

Раніше повідомлялося, що корінні народи Австралії, які є власниками священної для них скелі Улуру, попросили керівництво Google прибрати зі карт можливість "гуляти" цим місцем за допомогою функції перегляду вулиць. Раніше туристам заборонили фізично відвідувати вершину гори. 

Loading...