Для відновлення стратегічних відносин з РФ потрібне рішення в Україні, - Маас

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас Reuters

За словами міністра, всередині ЄС зберігається "мінімальний консенсус" у політиці щодо Росії

Для зміни або відновлення стратегічних відносин Європейського Союзу з РФ "потрібне рішення в Україні". Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, передає DW.

За словами міністра, всередині ЄС зберігається "мінімальний консенсус" у політиці щодо Росії, він полягає у регулярному подовженні санкцій. 

"Я вважаю, що ми потребуємо більшого. Тому ми хочемо підготуватися до часу, коли з Росією можна буде знову інтенсивніше говорити про стратегічні відносини. Я вважаю, це треба підготувати. Тому це тема, якою ми займатимемося в межах нашого головування в Раді ЄС", - сказав Маас, додавши, що для зміни або відновлення стратегічних відносин ЄС з Росією "потрібне рішення в Україні".

Політик вважає, що переговори у "нормандському форматі" щодо реалізації мінських угод і домовленостей саміту в Парижі просуваються повільно. 

"Переговори є нелегкими, прогрес є обмеженим, але рішення на Сході України буде передумовою для того, щоб всередині ЄС взагалі можна було говорити про тему Росії", - додав Маас.

Він зауважив, що сторони конфлікту так не досягли повного припинення вогню, а домовленості саміту "нормандської четвірки" в Парижі щодо розведення сил не виконані.

Новини за темою: В РФ різко відреагували на заклик Рєзнікова переглянути Мінський процес

Нагадаємо, раніше прессекретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі готові до виходу України з Мінських угод.Loading...