Держсекретар США Помпео провів телефонну розмову з Лукашенком, – ЗМІ

Ініціатором дзвінка виступив американський чиновник

Олександр Лукашенко і Держсекретар США Майкл Помпео

БЕЛТА

Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео та Олександр Лукашенко провели телефонну розмову напередодні анонсованої опозицією масштабної акції протесту. Про це повідомляє Telegram-канал "Пул Первого".

Зазначається, що ініціатором дзвінка був саме Помпео. "Президент Білорусі і Держсекретар США щойно говорили по телефону", – йдеться в повідомленні.

Як додали журналісти, Лукашенко й Помпео обоворили внутрішньополітичну ситуацію у Білорусі та США. Зокрема, держсекретар заявив, що залишається прихильником суверенітету і незалежності Білорусі.

Водночас Лукашенко зазначив, що Росія є головним союзником Білорусі й не втручається у її внутрішні справи. Проте країни "готові спільно реагувати на виникаючі зовнішні загрози", зокрема відповідно до договору в рамках ОДКБ щодо захисту загального простору.

При цьому, за даними журналістів, Помпео зазначив, що ні від НАТО, ні від Польщі і Литви загрози не варто побоюватися, осікільки її не існує.

Нагадаємо, нещодавно лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум Олександру Лукашенку. Зокрема, вона заявила про плани оголосити загальнонаціональний страйк, якщо Лукашенко не піде у відставку до 25 жовтня.

Новини за темою: Лукашенко сподівається, що студенти "перебісяться" і закінчать протести

Сьогодні, 24 жовтня, посольство США в Білорусі порадило американцям, які перебувають у країні, уникати масових акцій і запастися їжею та водою. Там заявили, що повідомлення пов’язане з можливим використанням сили під час протестів, демонстрацій, мітингів та інших подібних великих зборів у Білорусі, оскільки там спливає термін "народного ультиматуму" Олександру Лукашенку.

Loading...